פורטל זכרון יעקב והסביבה  

צור קשר דף הבית אינדקס עסקים בלוגים מקצועיים כדאי לדעת ילדים ונוער אוכל וסטייל תרבות ואומנות גוף ונפש בילוי ותיירות  נדלן וסביבה

הרשמה לניוזלטר  |  הוספת עסק לאינדקס העסקים בחינם

נדלן וסביבה
בחירת מערכת אזעקה לבית או למשרד
עמי קהתי - 07/07/2011

התקנת של מערכת אזעקה לבית או למשרד נותנת פתרון לשלושה מעגלי אבטחה אפשריים:

  • מעגל חיצוני – זיהוי תנועה חשודה בשטח חצר המבנה, באמצעות גלאי נפח חיצוניים, וגלאי קרן אקטיבי.
  • מעגל היקפי של בית – זיהוי תנועה חשודה בצמוד לקירות המבנה מבחוץ, בעיקר במשקופי החלונות החיצוניים, באמצעות גלאי וילון חיצוניים וגלאי קרן הצמודים לחלונות.
  • מעגל פנימי – זיהוי תנועה בתוך חללי הבית, ובעת פתיחת דלתות או חלונות, באמצעות גלאי נפח פנימי, וגלאי מגנט על הפתחים.
בחירת מערכת אזעקה לבית או למשרד

 

התאמת מערכת אזעקה נעשית על ידי בחירה בסוג המערכת - אלחוטית או קווית. לשני סוגי המערכות קיימים פתרונות לכל שלושת מעגלי האבטחה הרצויים.

  • מערכת קווית - הינה מערכת בה מחובר הבקר (רכזת) אל הגלאים ואל אמצעי ההתרעה בכבלי פיקוד. מערכת זו היא האפשרות המועדפת אם בוצעו הכנות מתאימות בקירות המבנה, או שאפשר להתקין צנרת מתאימה במבנה.
  • מערכת אלחוטית - הינה מערכת בה הקשר בין הרכזת לגלאים הינו קשר אלחוטי (ללא כבלים). מערכת זו היא האפשרות המועדפת כאשר מתכננים מערכת אזעקה למבנים קיימים , ולא ניתן להתקין צנרת מתאימה.

במידה ואתם בונים בית, האם אתם מתכננים מערכת אזעקה שתגן עליכם כשאתם בתוכו, או שמא אתם מתכננים מערכת אזעקה שתתן מענה לצרכי כיסוי ביטוחי של חברת הביטוח?

אם מדובר במערכת אזעקה לכיסוי ביטוחי המתבססת על גלאי נפח פנימיים בלבד, עדיף לכם לרכוש מערכת אזעקה אלחוטית, שאף קלה מאד להתקנה, וכך תוכלו לחסוך גם את עלות ההתקנה באמצעות התקנה עצמאית, וגם לאתר בעיות מהר במקרה של תקלה כלשהי במערכת.
כאשר אתם בונים בית ואתם מעונינים באבטחה טובה, אתם זקוקים לגלאי נפח חיצוניים, ואז עדיף לכם לתכנן תשתית עבור מערכת אזעקה קווית. מערכת אזעקה קווית מספקת פתרונות מצוינים לגלאים חיצוניים ופנימיים במחירים סבירים.
במידה והבית או המשרד כבר בנויים, ואתם רוצים להתקין מערכת אזעקה, אזי מערכת אזעקה אלחוטית היא הפתרון האידאלי. מערכת אלחוטית חוסכת את הצורך בחציבה בקירות, התקנת תעלות וחיווט.
עמי קהתי
אקטיב - מערכות מיגון ותקשורת
http://www.activesecurity.co.il

search