פורטל זכרון יעקב והסביבה  

צור קשר דף הבית אינדקס עסקים בלוגים מקצועיים כדאי לדעת ילדים ונוער אוכל וסטייל תרבות ואומנות גוף ונפש בילוי ותיירות  נדלן וסביבה

הרשמה לניוזלטר  |  הוספת עסק לאינדקס העסקים בחינם

נדלן וסביבה
חבר, מחזרת?
יח"צ - 08/12/2011

בשנים האחרונות אנו עדים לעליית המודעות העולמית בנושא השמירה על איכות הסביבה וחשיבות הליך המחזור. גם בארץ, עלתה המודעות ויותר ויותר ערים מתקינות מכלי מחזור בשכונות שונות במטרה לעודד תושבים למחזר ולקחת חלק בשמירה על הסביבה.
החומרים אותם ניתן למחזר הם זכוכית, פלסטיק, מתכת ואף מים ובסיומו של תהליך המחזור  שב המוצר לחומר הגלם ממנו נוצר אשר ישמש בסיס ליצירת מוצרים חדשים.
ערן ונונו, מנכ"ל ר.ג.א אקולוגיות מסביר את חשיבות המיחזור

 

חבר, מחזרת?פחים של ר.ג.א אקולוגיות. יח"צ לוטן

עד לפני מספר שנים פסולת הייתה שם גורף לכל מוצר שאין בו צורך יותר והושלך אל מיכל האשפה.
מאז זרמו הרבה מים בירקון וההבנה כי הפסולת עצמה מתחלקת לסוגים שונים, בניהם חומרים אשר ניתן למחזר ולעשות בהם שימוש חדש, עשתה דרכה לתודעתם של רבים.
חשיבותו הרבה של המחזור נובעת משתי סיבות עיקריות:

כלכלית וכמובן הסיבה המהותית-אקולוגית.
בפן האקולוגי, תהליך המחזור עתיד ליצור מצב בו פחות שטחים נתפסים על ידי כמויות פסולת אדירות ובמדינה קטנה כשלנו מדובר בנקודה חשובה.

שטחים רבים במקום לקלוט פסולת מתפנים ומיועדים לצרכים שונים, כמו הקמת מוסדות חינוך, פארקים ועוד פרויקטים שיקדמו את הקהילה וישמשו אותה נאמנה.
שריפת האשפה שתפחת תיצור פחות זיהומי אוויר, מצב אשר יקל על האוכלוסייה ובפרט על אנשים החולים במחלות בדרכי הנשימה.

איכות החיים תעלה פלאים עם זרימתו של אוויר נקי לנשימה.
יער הגשם שכה חשוב לעולמנו הולך ונכחד בעשורים האחרונים ועל כן מחזור של נייר בהחלט יסייע בהפחתת כריתת העצים שבו, מצב אשר ישפיע ישירות על האיזון בכדור הארץ, על חיי בעלי החיים באזור שימשיכו להתרבות  והצמחייה שתמשיך לפרוח.

בפן הכלכלי,  אחת ההוצאות הכספיות הגדולות של הרשויות כיום נובעת מעלות פינוי האשפה.

כוח האדם הרב אשר דרוש לפינוי האשפה, המשאיות שצורכות סולר ומצריכות השקעה כספית לא מבוטלת הובילו ראשי ערים רבות להבין כי למחזור ישנו פן כלכלי הבולט בחשיבות. הפרדת הפלסטיק, הנייר והזכוכית תקטין את כמות האשפה שיש לפנות ועל כן את הכספים המושקעים בכך. בנוסף,  עבור חומרים ממוחזרים ישנה תמורה כלכלית ראויה.


בארץ,

נראה כי מגמת המחזור חודרת אל חיי התושבים ובערים רבות ישנם מכלים למחזור נייר, בקבוקי פלסטיק וסוללות ישנות.
בבתים רבים מיישמים את הליך המחזור ומקפידים להעביר למכלי המחזור המתאימים מוצרי פלסטיק, נייר וזכוכית.  על אף המודעות הגוברת, עדיין יש לאן לשאוף, באירופה, שם המודעות לשמירה על ניקיון הסביבה מהגבוהות בעולם, לכל תושב ישנו כרטיס מיוחד וכאשר הוא משליך את האשפה הוא מעביר את הכרטיס ומחויב בארנונה לפי כמות האשפה שנאספה במהלך החודש. במידה והתושב לא זרק אשפה במהלך החודש התשלום שישלם הינו מינימלי.


ישראל נמצאת כיום בתחילתו של תהליך אשר במסגרתו גוברת ההכרה בחשיבותה של סביבה נקייה וירוקה, לא רחוק היום שכל הערים בארץ תצוידנה במכלי מחזור  והשימוש בהם ייתפס כהכרחי ולא כרשות.

ערן ונונו, מנכ"ל ר.ג.א אקולוגיות ייבואנית ומשווקת מכלי מחזור, ומוצרים ממוחזרים שמיועדים לניקיון ולשמירה על איכות הסביבה


search