פורטל זכרון יעקב והסביבה  

צור קשר דף הבית אינדקס עסקים בלוגים מקצועיים כדאי לדעת ילדים ונוער אוכל וסטייל תרבות ואומנות גוף ונפש בילוי ותיירות  נדלן וסביבה

הרשמה לניוזלטר  |  הוספת עסק לאינדקס העסקים בחינם

אומנות ותרבות
ענת וייס – פסלי זכוכית מוארים
- 17/02/2014
מקום מגורים: זכרון יעקב

הגדירי את האמנות שלך
אני מתלהבת מזכוכית ומשתמשת בה להעברת משמעויות ומסרים. אני משלבת זכוכית ואור במגוון טכניקות, מבליטה את הצבעוניות והשקיפות של החומר, ומדגישה אורות וצללים.    
עיצוב היצירות שלי יונק מחיבור בין הטבע החיצוני והעולם הפנימי שלי. אני משתמשת בתכונה הטבעית של הזכוכית – שקיפות. זכוכית מוארת היא כמו תכשיט מנצנץ. אור פנימי משתקף דרך זכוכית החוצה ואור חיצוני משתקף פנימה.

כמה זמן את עוסקת בתחום?
אני עוסקת בזכוכית אמנותית 10 שנים.

איך הגעת לאמנות ומה הם מקורות ההשראה?
גדלתי בחדרה בסביבה טובלת בטבע – פרדסים, שדות רבים עם פרחי בר וזה גרם לי לשלב טקסטורות צבעוניות כמו פרחי הבר ביצירות שלי.
אני משתמשת בשקיפות הטבעית של הזכוכית כדי לבטא תכונות מנוגדות לתכונות האופי שלי, מופנמת ושקטה. כמו-כן, שמוש בשולי זכוכית לא אחידים מבטא פריצת מסגרות, המנוגד לעולם ה"מסודר" שבו אני חיה.
במהלך מגורי בקליפורניה בשנים 2001 עד 2003, גיליתי את עולם הזכוכית. למדתי את יסודות העבודה בזכוכית בסן-פרנסיסקו. אחר כך, התמחתי בסדנאות אומן אישיות אצל האמן Dan Fenton. כשחזרתי לישראל, התמחתי ביציקות זכוכית בטכניקות מיוחדות ופיסול בזכוכית חמה אצל האמנים בוריס שפייזמן ומעיין פייגין. למדתי עיצוב תאורה באוניברסיטת בר אילן ויצירותי משלבות תאורה וזכוכית.
ענת וייס – פסלי זכוכית מוארים

מקום שאת אוהבת באזור שלנו?
רמת הנדיב, מקום קסום עם מגוון צמחים, עצים ופרחים, המקנה השראה בלתי מוגבלת לשילוב זכוכית ותאורה.

מה את מאחלת לעצמך לעתיד?
להמשיך ליצור פסלי זכוכית מוארים ומיוחדים. במישור האישי – אהבה, בריאות ושמחה.anatartglass@gmail.com
http://www.etsy.com/shop/anatartglass

search