פורטל זכרון יעקב והסביבה  

צור קשר דף הבית אינדקס עסקים בלוגים מקצועיים כדאי לדעת ילדים ונוער אוכל וסטייל תרבות ואומנות גוף ונפש בילוי ותיירות  נדלן וסביבה

הרשמה לניוזלטר  |  הוספת עסק לאינדקס העסקים בחינם

 
אומנות ותרבות
ארז לביא - אומן קירות
יח"צ - 03/07/2012

קצת על אמנות ציורי הקיר כפיתרון לעיצוב וליצירת אוירה.

ציורי הקיר כמלאכה, אמנות ומקצוע – אחד ממשלחי היד העתיקים ביותר הידועים לנו, עיטרו את מערות אבותינו הקדמונים והיוו כמו מדיה של ראשית עידן האנושות על הכוכב בו אנו חיים.
כבר בימים ההם תפקדו לצרכים של העברה ושימור ידע ולמעשה קדמו להמצאת הכתב...

ציורי הקיר כבר בימי קדם מעבר להיותם מדיה הוסיפו צבע ותרמו לאוירה בחלל של מערה או מבנה, מאז ימי קדם השתמרה והתפתחה אמנות ציורי הקיר ואמנים רבים בימי הביניים ובתקופת הרנסאנס עשו שימוש במלאכה זאת כשעיטרו את בתי המלוכה ומוסדות הדת, ממיכלאנג'לו שביצע את הפרויקט הענק בקפלה הסיקסטינית שבוצע לפי הזמנת הואתיקן שלדעתי הוא עד היום היומרני ביותר ועד אמנים רבים נוספים שהיטיבו את מיכחולם ותורתם לטובת הציבור הרחב.

 

ארז לביא - אומן  קירות

אמנות ציורי הקיר המשיכה ללוות את האנושות גם לימינו והשתכללה עם הטכנולוגיה, משיקה היום לתחום העיצוב – עיצוב חלל עיסקי או פרטי ונותנת מענה מדוייק ולפי הזמנה לצורך יצירת אוירה או כפיתרון למגבלות של הנדסה וארכיטקטורה.

 

בימינו הטכניקות מגוונות ואמני קיר ראויים בעיני הם אלו שמסוגלים לשלב טכניקות עבודה ולתת מענה נכון ובזמן לעסק שנפתח או לדירה שנבנית כמו גם היכולת לבצע ציור בכל סדר גודל אם קטן או ענקי.

ארז לביא, בן קיבוץ דליה נולד עם כישרון ציור או עם תרצו עם מיכחול ביד, היום אומן קירות מהמובילים בתחום בארץ כשמאחוריו קירות רבים של אמנות, צבע וסיפורים, פנטזיות וחלומות שמתגשמים - תמיד שמח לפגוש לקוחות המעונינים להיטיב את האוירה והצבע בחלל בו העסק רוחש או בביתם הפרטי כמו גם לבצע עבודות המנעימות ויוצרות יתר עניין במרחבים הציבוריים ומשפרות את פני היישוב או העיר.


ציורי הקיר גם יכולים להנציח דמויות ואירועים חשובים מעברנו ולנטוע את סיפור חיינו ושורשיותינו בהוויה היום יומית ולמעשה לחזק את הקשר הריגשי שלנו למקום בו אנו חיים...

כבעל השקפת עולם של אומן אני טוען שכולנו מעדיפים לחיות בסביבה המיטיבה עמנו שהינה צבעונית ורב – גונית ובסביבה כזאת גם נרצה לגדל את ילדינו, ציורי הקיר מהווים פיתרון אולטימטיבי שכן מעטים בימינו האנשים שאין קיר בסביבת מגוריהם...

 

 

 

erezdecofantasy@gmail.com
http://www.decofantasy.co.il

search