פורטל זכרון יעקב והסביבה  

צור קשר דף הבית אינדקס עסקים בלוגים מקצועיים כדאי לדעת ילדים ונוער אוכל וסטייל תרבות ואומנות גוף ונפש בילוי ותיירות  נדלן וסביבה

הרשמה לניוזלטר  |  הוספת עסק לאינדקס העסקים בחינם

בילוי ותיירות
משחקי חתולים
יח"צ - 18/01/2012

חתול הבית זקוק למתקנים וצעצועים שידמו עבורו את החיים בטבע
וגירויים מעניינים שיחדדו את חושיו. תקופת החורף, שבה אנחנו מעדיפים לבלות בבית, היא הזדמנות מצוינת להדק את הקשר עם החתול
ולספק לו הפעלות ומשחקים רבים יותר.

 

חתול הבית, כמו כל בעלי החיים, מתאים מבחינת אופיו ותכונותיו לחיים בטבע. אוכל מזין, טיפול בריאותי, טמפרטורה נוחה ומגע מלטף הכרחיים להתפתחותו, אך אין בהם די. החתול זקוק לאטרקציות מעניינות שיחדדו את חושיו ויאפשרו לו לתרגל את המיומנויות כצייד.

משחקי חתוליםיח"צ, פט ביי. חתול משחק בצעצוע מצפצף, בעבורו זה אימון לציד.


לדברי אורלי זכאי, יועצת התנהגות חתולים ומטפלת ברפואה סינית בבע"ח, של רשת החנויות לחיות המחמד "פט ביי", החתול ברחוב או בטבע מוצא לעצמו אינספור גירויים חיצוניים, אך הסביבה הביתית הרגילה כבר מוכרת לחתול ולרוב אינה מייצרת אתגרים מספיקים. בלי יצירת עניין, החתול ישתעמם ויהפוך למתוסכל ועלולות להתפתח בעיות התנהגות כמו סימני תוקפנות או עשיית צרכים מחוץ לארגז, על השטיחים והריהוט היקר....

 

הצורך ביצירת סביבת משחק וטבע לחתול בתוך הבית גבוה במיוחד בימי החורף הסגריריים, כשגם חתולים שרגילים לצאת לחצר, לגג או למרפסת אולי יעדיפו דווקא לבלות שעות ארוכות ואף ימים שלמים בתוך חלל הבית.

 

חשוב לייצר לחתול מאגר של מספר משחקים ואטרקציות ולערוך ביניהם תחלופה כל כמה ימים כדי לחדש את העניין בהם. כדאי לשלב בין צעצועים שמיועדים למשחק עצמאי של החתול ומאפשרים לו להעביר בהנאה את הזמן לבד בבית ובין צעצועים למשחק משותף עם הבעלים שמהדק את הקשר ההדדי.

 

מרשת "פט-ביי" ממליצים על מספר צעצועים שישמחו ויאתגרו את החתולים:

צעצוע מצפצף "whack attack", המתרגל מעקב ותנועה של החתול שכל כך חשובים לו. הצעצוע מאפשר לחתולי בית לשמור ולחדד את החושים הטבעיים שלהם, כשהוא מספק גירוי מוחי ופעילות גופנית. הצעצוע המצפצף עשוי מחומרים נעימים למגע החתול ומעסיק את רוב החתולים בהנאה גדולה כשאין אף אחד בבית.

משחק חכה - משחק חכה איכותי ומעניין שבאמצעותו הבעלים משחקים עם החתול או עם מספר חתולים במקביל. מטרתו לדמות מרדף אחרי ציפור בטבע. מומלץ לשחק עם החכה  כרבע שעה מדי יום וכך להעניק לחתול אפשרות לפעילות גופנית ולהרוויח "שעת איכות" שכולה תשומת לב לחתול.
 
צעצוע מצפצף thrill of the chase ("הריגוש שבמרדף") – העכבר כלוא בתוך מנהרה עגולה וזז קלות ומצפצף בכל פעם שהחתול מכה עליו. סדרת ה"גאדג'טים" החדשניים המשמיעים קולות מצוקה של עכברים מרתקים את החתול הרבה יותר מהמשחקים הפשוטים יותר שאינם מגיבים למעשיו.

מנהרת שעשועים - מקומות מסתור אהובים על החתולים כי הם מאפשרים להם לתצפת על הסביבה או לחטוף תנומה. הסליל מספק להם מקום בטוח ונעים להסתתר בו או אפשרות למשחק משעשע שחתולים נמשכים אליו, בגלל רעש הניילון שממנו הוא עשוי.

חתולי רחוב אוכלים דשא באופן קבוע, הבעיה אצל חתולי בית שהם לא זוכים לפגוש דשא בבית. בעלי חתולים מכירים את השיעול וקולות החנק בגלל הפרווה שהחתולים בולעים.
אכילת דשא, כמו גם סירוק יומי ומשחה למניעת היווצרות גושי שיער בקיבה, מסייעת לחתול לנקות את קיבתו ולצמצם את תופעת "כדורי הפרווה".

ברשת החנויות לחיות מחמד "פט ביי", מציעים לבעלי החתולים מברשות, משחות ודשא לגידול על אדן החלון. החתול מתייחס לדשא כאל צ'ופר המסייע לו להתמודד עם כל השערות שבלע בעת ההתלקקות והניקוי העצמי. הדשא מגיע כשהוא זרוע במתקן נוח לשימוש. לאחר השקיה והצבת האדנית במקום מואר הדשא יצמח תוך פחות מארבעה ימים.

 

חתולים שיוצאים החוצה מהבית וזקוקים לאכילת דשא, עלולים למצוא את מבוקשם בדשא בקרבת הבית ולאכול יחד איתו חרקים, טפילים ולהחשף לחומרי הדברה. אבק ופיח.

 

באדיבות רשת "פט ביי"

www.petbuy.co.il

search