פורטל זכרון יעקב והסביבה  

צור קשר דף הבית אינדקס עסקים בלוגים מקצועיים כדאי לדעת ילדים ונוער אוכל וסטייל תרבות ואומנות גוף ונפש בילוי ותיירות  נדלן וסביבה

הרשמה לניוזלטר  |  הוספת עסק לאינדקס העסקים בחינם

כדאי לדעת
ספורט ועסקים
ורד ברלל - 17/11/2011

רוצים לפתוח עסק? מצוין, רעיון מבורך.
חשבתם כבר על מה העסק שלכם, בטח הכנתם תוכנית עסקית, תוכנית כלכלית ואסטרטגיה שיווקית. בדקתם אפשרויות מימון, עשיתם מודל swot אפילו הלכתם לקופירטייר שימציא עבורכם שם מבריק, הגרפיקאי כבר עשה לכם מיתוג ויזואלי והדפסתם פולדרים, קומניקטים וכרטיסי ביקור.

 

רק מה שכחתם?
ספורט!

ספורט ועסקים

אילוסטרציה. ספורט טוב לעסקים


כן, זו לא טעות, רוצים לנהל עסק, תתחילו מלעשות ספורט!

 

למה ספורט חשוב לעסקים?
למה ספורט חשוב באופן כללי את זה כולנו יודעים ומכירים. הוא תורם לבריאות, לשמירה על משקל תקין, ממריץ את מחזור הדם ועוד.
אבל לעצמאיים ואנשי עסקים הוא חשוב עוד יותר.

 

ספק אנרגיה
פעילות ספורטיבית מעוררת, מכניסה אנרגיה. אם תקפידו על פעילות גופנית בשעות הבוקר, יום העבודה שלכם יתחיל במרץ ונמרצות החשובים מאוד לעצמאי שצריך כל הזמן "להיות על הגל" ולא יכול להרשות לעצמו מין מלנכוליית חורף שכזו.

 

סדר יום
לעצמאים הרבה פעמים אין סדר יום מובנה ומסודר. התחייבות לאימון בבוקר, ו/או חדר כושר בערב, פעמיים בשבוע משחק כדורסל וכו', יוצרים מסגרת מלאכותית שמחייבת לסיים את יום העבודה בזמן, לתחום את השעות וחשוב לא פחות, לא לוותר ולעשות "הנחות" בסגנון להישאר במיטה רק כי יורד גשם.

 

פיתוח מיומנוניות ותכונות חיוניות לעסקים

ספורט, כל ספורט שהוא, הוא השגי ודורש מהמתאמן להציב לעצמו מטרה ולהתגבר על קשיים. בדיוק כמו בעסק.

ככל שתרכשו את המיומנות הזו, שאגב, ניתנת ללמידה, כך תוכלו להשליך אותה גם על תחומי חיים אחרים. ספורט דורש דבקות במטרה, משמעת עצמית, נחישות והתמדה, התגברות על קשיים, הצבת מטרות שאולי נראות בתחילה לא ראליות וכו'.

כל אלה הן בדיוק התכונות הדרושות לכם כדי להצליח בעסק! ספורט מאפשר "להתאמן" על התכונות האלה ולהפוך אותם לדרך חיים.

 

זאת ועוד, בספורט, וכל מי שעסק בפעילות גופנית זו או אחרת, ידע להגיד לכם את זה, התוצאות ניכרות לעין ומאוד מאוד מהר יחסית. וכידוע לכל, הצלחה מעודדת. ממריצה, מכניסה אנרגיה וגורמת לנו להאמין שבעצם אנחנו יכולים יותר ממה שחשבנו בהתחלה, מכאן ההשלכה לחיים העסקיים קלה.

 

נטוורקינג יעיל
אולי האחרון אבל בטח הכי הכי חשוב! זו הזדמנות נפלאה לנטוורקינג עסקי אמיתי. יותר ויותר מנהלים מקפידים היום גם על עיסוק בפעילות גופנית. זו ההזדמנות ליצור קשריים חבריים, מחוץ למקום העבודה, עם אנשים בעלי השפעה וקשרים ובעלי תחומי עניין כשלכם. כולם יודעים שהעשירים חותמים על עסקאות במהלך משחק הגולף, גם אתם יכולים לחתום על עסקה במהלך אימון בחדר הכושר.

 

לכן, גם אם אתם סוליסטים בנשמה ומעדיפים להתאמן לגמרי לבד, למשל בריצה, אופניים או שחייה, עדיין חשוב וכדאי להשתתף באירועים ובתחרויות. לאו דווקא בשביל הפודיום כמו בשביל הרוח הספורטיבית וההזדמנות למפגש עם אנשי עסקים ויזמים אחרים.

 

ועכשיו באמת אחרון
ואם בכל אלה לא די, אז מחקרים מוכיחים שאנשים מעדיפים לסגור עסקה או להעסיק מי שנראה יותר טוב. וכבר סיכמנו שספורט תורם לשיפור ההופעה.

מכאן, שחלק מהתוכנית שלכם לקידום העסק, לפעילות שיווק ונטוורקינג רצוי שתכלול גם פעילות גופנית.

 

לכל אלה, שמתקשים לדאוג לעצמם ולבריאותם כיוון שהם וורקוהולים בכל נימי נפשם זה ממש פוסט מתנה.

רוצו על זה!


 

הכותבת, ורד ברלל, יועצת מיתוג ומומחית לשיווק במדיה ובתקשורת.

מרצה ומנחת סדנאות.

מנכ"ל ובעלים Vתקשורת

info@vtikshoret.co.il
http://www.vtikshoret.co.il/

search