פורטל זכרון יעקב והסביבה  

צור קשר דף הבית אינדקס עסקים בלוגים מקצועיים כדאי לדעת ילדים ונוער אוכל וסטייל תרבות ואומנות גוף ונפש בילוי ותיירות  נדלן וסביבה

הרשמה לניוזלטר  |  הוספת עסק לאינדקס העסקים בחינם

 
בלוגים מקצועיים
ולרי וויסברג - סדנאות, הרצאות, אימון ומכירת ציורים
מדריך GPS לחיות בשמחה
15/07/2013

ה-GPS שלי תמיד הוביל אותי לחפש את השמחה, האופטימיות והחשיבה חיובית. זוהי דרך חיים שבחרתי ( בהתחלה בתת מודע) מאז היותי ילדה קטנה. לא ידעתי כמה זה מחייב וקשה אך כמה זה עוצמתי, מרתק, מאתגר ומעשיר.


הגדרת שמחה מתוך ויקיפדיה:
שמחה היא רגש חיובי שבו האדם נתון במצב רוח מרומם, לרוב בעקבות התרחשות וחוויה שהוא מפרש אותה כחיובית מבחינתו. חוויה זו לרוב תהיה חוויה שיש בה התחדשות והשתלמות של האדם באחד מהיבטי חייו. השמחה מרחיבה את כוחות הנפש, הופכת את האדם לאנרגטי, ומדרבנת אותו לפעילות ולעשייה. שמחה עמוקה יכולה לעורר אצל האדם את רגש האהבה, ומימוש אהבה והתעוררותה גורם לאדם לשמחה.

 


ביהדות השמחה מתוארת כתכונת נפש חיובית ביותר שהאדם צריך לשאוף אליה, שמביאה אותו לשלמות של עבודה רוחנית ומעידה על מצבו השלם של האדם.
כל יום נולדים מחדש עם הזדמנות לתכנן את היום הזה למה שרוצים שיהיה, זה עניין ”פשוט“.


אנחנו בני אדם אלופים בלסבך עניינים “פשוטים“  וקלילים לקשים וכבדים. למה ? אין לי תשובה חד משמעית, המון גורמים נכנסים לתמונה, חינוך מהבית, התניות חברתיות, דת, פוליטיקה...........


שינוי קטן בנקודת מבט שלנו על אירוע מסוים  יכול להפוך  אותו מקשה לקליל יותר, ולכל אירוע יש חשיבות אפילו לקטנים ביותר, כמו לטעות בדרך עם האוטו, במקום להתעצבן אפשר לשמוח שהכרנו מקום חדש ואם מקום זה מאוד יפה נוכל לחזור אליו.


מצב זה טבעי לילדים אך לאט לאט הם לומדים מהמבוגרים שזה לא בסדר ולא אחראי לשמוח מהדברים הקטנים של החיים, על כל טעות או מעשה ספונטאני יש מבוגר שיראה להם כמה שזה היה טיפשי ויכניסו פחד מטעויות לילד במקום ללמד אותו שהאנשים החכמים ביותר הם אלו שהסכימו לטעות וללמוד מהטעויות שלהם ולשמוח על כך.

 


איך מתחילים? הדרכה 1 לשימוש אופטימאלי של ה- GPS שלכם:
 עשו רשימה של הדברים שמשמחים אותכם והדברים שלא, בחרו אחד מהדברים שלא ולמדו לאהוב אותו כמו שהוא, זה נקרא לשנות נקודת מבט.
לקום בבוקר שמחים זו החלטה, חשוב להיעזר בכל מיני דרכים, מוזיקה, תמונה, בגדים, צבעים, מדיטציה, הליכה, ספורט, שיחה טובה, סקס, בדיחה.........בערב תעשו סיכום של הדברים ששמחו אתכם, תהיו מופתעים מכמות השמחה שמילאה את יומכם. דמינו שכל בוקר אתם נותנים פקודה לGPS  שלכם, הקשיבו להוראות ותגיעו לאן שרציתם, לכן חשבו טוב על הפקודה שאתם נותנים!!!


אוהבת, שמחה ומתרגשת כל פעם מחדש לכתוב מאמר.


מזמינה אתכם לכתוב לי במייל או בפייסבוק.


מוגש באהבה ולרי ויסברג.

 


 

ולרי ויסברג - בעלים של בית שימחה - סדנאות, הרצאות, אימון ומכירת ציורים
vsimha3@gmail.com
http://www.symha.coi.co.il

search