פורטל זכרון יעקב והסביבה  

צור קשר דף הבית אינדקס עסקים בלוגים מקצועיים כדאי לדעת ילדים ונוער אוכל וסטייל תרבות ואומנות גוף ונפש בילוי ותיירות  נדלן וסביבה

הרשמה לניוזלטר  |  הוספת עסק לאינדקס העסקים בחינם

בלוגים מקצועיים
ד"ר עמנואל שפיגל - כירופרקטיקה
כד קטן שמונה ימים שמנו נתן, וכאבי גב
02/12/2013

רבים מהמטופלים שמגיעים לקליניקה שלי במצב תפוס מדווחים שהם רק התכופפו להרים גרב מהרצפה או עשו סיבוב קל לאחור ונתקעו, לכאורה פעולות פשוטות שלא אמורות לגרום לבעיה, הרי הם לא הרימו 100 קילו ולא דחפו משהו מאוד כבד ובכל זאת התוצאה היא כאב.


הגוף שלנו בדומה לאותו כד קטן כבר הרבה שנים נותן שמנו מעבר למצופה, רובנו לא אוכלים בצורה מאוזנת, חיים תחת לחצי חיים גבוהים ולרוב לא מבצעים מספיק פעילות גופנית וגם אם כן, לא נמתחים לפני ואחרי וכול.....


אז למה הגב נתפס בפעילות פשוטה כמו הרמת גרב מהארץ?

הגב התחתון עומד בעומסים גדולים לאורך שנים ובמשך הזמן השרירים מתקצרים, המפרקים מאבדים מהתנועתיות שלהם ואנו ביום יום שלנו פחות בתנועה, רובנו יושבים במשך שעות דבר המקבע את הגב עוד יותר ולכן אל לנו להפלא שיום בהיר אחד השמן בכד כבר לא מספיק ואז אפילו תנועה קטנה כמו הרמת חפץ קל מהארץ גורמת להתפסות.


המפתח למניעת התופעה הוא תנועה, תזונה , הפחתת מתח אפילו במעט(למשל – בסוף היום לפני השינה לקחת עשר נשימות עמוקות ולהוצא את האוויר עם אנחה של שחרור הלחץ מהיום שעבר)
וטיפולי מניעה שמטרתם לזהות את האיזורים שצוברים מתח ועל סף התפסות ולשחרר אותם.
חג שמח


ד"ר עמנואל שפיגל – כירופרקט
Dremanuel.chiro@gmail.com


search