פורטל זכרון יעקב והסביבה  

צור קשר דף הבית אינדקס עסקים בלוגים מקצועיים כדאי לדעת ילדים ונוער אוכל וסטייל תרבות ואומנות גוף ונפש בילוי ותיירות  נדלן וסביבה

הרשמה לניוזלטר  |  הוספת עסק לאינדקס העסקים בחינם

בלוגים מקצועיים
אורלי שריג - רפלקסולוגיה- אבחון טיפול והדרכה
כיצד הרפלקסולוגיה משתלבת ב"הורות ברוח הזמן"?
19/11/2012

ילדים הם עם סקרן ופתוח, הם נהנים ומתמסרים למגע נעים, לכן שילוב של רפלקסולוגיה כדרך חיים וכדרך טיפולית הוא טבעי, נכון ואפקטיבי. הרפלקסולוגיה מסייעת בקשר בין הורה לילדו, מזמנת זמן איכות ומאפשרת להורה לסייע לילד במתן עזרה מיידית. בנוסף, מודעות של ההורה לטיפול הרפלקסולוגי תאפשר לו להשתמש בשרות של רפלקסולוגים מקצועיים לפתרון בעיות גופניות ורגשיות.

 

הילדים כיום פתוחים יותר וחשופים יותר לאפשרויות הטיפול השונות שניתנות בצד או כאלטרניטיבה  לטיפול הרפואי השמרני טיפולים כגון: רפלקסולוגיה, הומאופטיה, דיקור תזונה נכונה ועוד

בקליניקה שלי אני נפגשת הרבה עם ילדים ונוער ומדהים אותי לראות כל פעם מחדש את הפתיחות הרבה שלהם והנכונות לשתף פעולה.

הם שואלים שאלות, הם מסיקים מסקנות, הם עוקבים אחרי הטיפול ואפילו מנסים לחקות את הטיפול על ההורים והאחים בבית.

האמון והבטחון שלהם בדרך הטיפול האלטרנטיבי מאפשרת להם להתמסר לטיפול ולמקסם אותו.

לאחרונה טיפלתי בחייל שהגיע בעקבות אמא שלו שמטופלת אצלי, הסתבר לי מאמו שלאחר הטיפול אצלי הוא רכש לעצמו ספר רפלקסולוגיה והתחיל ל"טפל" בחיילים ביחידה בה הוא משרת. דוגמא טובה להפנמה ולנכונות להפתח לתחום חדש.

הרפלקסולוגיה היא טכניקת מגע אפקטיבית ביותר , כפות הרגליים מהוות שער לגוף ולנפש.

למגע מקום חשוב בחיינו, המגע הוא צורך ביולוגי בסיסי וקיומי, הוא אמצעי התקשורת הראשון והבטוי הגבוה ביותר לאינטימיות ואהבה. על מנת להבין כמה המגע הוא ענין טבעי, הסתכלו על הילדים, הם נוגעים בכל דבר כל הזמן.

להורים יש יכולת ללמוד טיפול בסיסי בכפות הרגליים למצבים שבהם הטיפול נדרש. לדוגמא, במצבים שיש לילד כאבי בטן, כאבי ראש ומצבים כלליים יותר כמו קושי להרדם , מתח והתרגשות.

כשחווים מגע נעים, טוב ואוהב אנו מתחזקים פיזית ונפשית. המגע נדרש להתפתחותו התקינה של הילד וזה אך טבעי שנחבק אותו מהרגע הראשון לחייו.

כשנוגעים בנו במגע שנעים לנו, תחושת הזמן משתנה, אנו נכנסים למצב מנומנם ברמה ההכרתית אך ערני ברמה התחושתית. המגע משאיר אותנו נינוחים ובו בזמן טעונים באנרגיה.

המגע בכפות הרגליים עצמן מרגיע, נותן תחושת בטחון ושקט.

לסיכום, אני רואה בטיפול הרפלקסולוגי דרך כפות הרגליים דרך נפלאה של ההורים לעזור לילדיהם במקרים פשוטים ודרך יעילה ואפקטיבית במצבים שדורשים התערבות מקצועית של רפלקסולוגים מנוסים.

כצעד ראשון אני ממליצה לכל הורה להתנסות בדרך זו בעצמו , לחוות את העוצמות שברפלקסולוגיה. בהמשך, לאמץ אותה כדרך חיים לתקשורת טובה שלו עם הילד/נער, וכ"עזרה ראשונה" במצבים הדורשים את זה. הורים שמעונינים לשמוע יותר או סקרנים להתנסות מוזמנים ליצור איתי קשר.

 

אורלי שריג, MA,רפלקסולוגית בכירה בעלת קליניקה בזכרון יעקב.

 

 

 

 אורלי שריג
Orlysarig@gmail.com
http://www.metaplim.co.il/orlysarig

search