פורטל זכרון יעקב והסביבה  

צור קשר דף הבית אינדקס עסקים בלוגים מקצועיים כדאי לדעת ילדים ונוער אוכל וסטייל תרבות ואומנות גוף ונפש בילוי ותיירות  נדלן וסביבה

הרשמה לניוזלטר  |  הוספת עסק לאינדקס העסקים בחינם

בלוגים מקצועיים
אורלי שריג - רפלקסולוגיה- אבחון טיפול והדרכה
להחזיר את עצמי לעצמי
15/03/2013

כרפלקסולוגית אני נתקלת במטופלים רבים צעירים ומבוגרים שסיבות שונות  בחייהם מסיטות אותם ממהלך החיים הנכון והבריא להם, הסיבות יכולות להיות גירושין, לחצים סביבתיים, עומסים בלתי נסבלים, סביבת עבודה לא מתאימה, קשיים ליצור קשרים חברתיים ,בעיות כלכליות ועוד...


סיבות נוספות יכולות להיות מחלות, פציעות, ניתוחים ואף פטירה של יקירים.


לעתים הסיבות לתחושה זו אינן כל כך ברורות אבל יש תחושה פנימית שמשהו השתבש.


כל אחת מהסיבות שמניתי וכמובן עוד סיבות רבות נוספות,עלולות לגרום לילד/לנער/לאדם לחוש שמשהו לא יציב קורה בחייו, לעתים תחושה שאי אפשר ממש לבטוח בחיים, אפילו חשש ממה שיהיה או יקרה לי מחר.


הקושי הגדול ביותר בכל המצבים האלה הם שהאדם מפסיק לבטוח בעצמו, בהחלטות שלו, בדעות של עצמו, מרגיש מבולבל ולא מרוכז.


המעשים שלו נעשים הרבה פעמים ב"אוטומט" רק כדי לשרוד, התחושות הרגשיות שלו יכולות לנוע מהתפרצויות של כעסים, תסכול ועד בלימה והדחקה מוחלטת של הרגשות .

 

והשגרה אם יש כזאת, מייגעת, מתישה ומגבילה.


לרב, הגוף מאותת ומתחילים כאבים למיניהם (הראש כואב, הצואר תפוס, מערכת העיכול מקרטעת, בלוטת התריס מתעייפת, המחזור כואב והשינה הלכה פרחה לה...)


מה שהאדם מרגיש הוא שמשהו השתבש לו בחיים, שעד לא מזמן הוא הסתדר לא רע ופתאום קשה לו לתפקד כמו שהוא רוצה ובעיקר קשה לו להרגיש שמח , מסופק ומשוחרר.


רפלקסולוגיה היא שיטת מגע וככזו, היא מאפשרת באופן הפשוט והטבעי ביותר להחזיר את האדם לתחושות של עצמו, השקט שאדם מרגיש בסיום הטיפול מלווה הרבה פעמים במין תחושת  דיוק של מיקוד פנימי.


זה יכול לקחת כמה מפגשים עד שלאט לאט אותו "רעש" מתחיל להיות רעש רקע ואת מקומו תופס שקט פנימי ובהירות מחשבתית.
גם הסימפטומים הפיזיים והכאבים למיניהם שוככים נחלשים ואף נעלמים.


 קורה לא פעם בסיום הטיפול שמבלי  לדבר אפילו, אדם קם ואומר : עכשיו הכל יותר ברור לי, אני יודע מה אני הולך לעשות, עם מי אני הולך להפגש, לאן אני רוצה להגיע....


מי שחווה טיפול מעין זה יודע בדיוק במה מדובר, זו תחושה נעימה של רוגע בגוף ויחד עם זאת תחושה ברורה של מיקוד ,עמוד שדרה פנימי חזק ועמיד , תחושה  שלא כל דבר יכול להסיט אותי מעצמי ולבלבל אותי.


אז מה עושים?


קודם כל מזהים את אותו מצב לא נח שמתבטא בסימפטומים פיזיים או תחושות כלליות לא נעימות, בהמשך בודקים האם רפלקסולוגיה מתאימה לי ואז...מתחילים ומנסים. לרב זה משתלם!


זו מתנה גדולה שאדם יכול לתת לעצמו: להחזיר את עצמו לעצמו. לצאת לחירות!


חג פסח שמח!

אורלי שריג, MA,רפלקסולוגית בכירה בעלת קליניקה בזכרון יעקב.
Orlysarig@gmail.com
http://www.metaplim.co.il/a.asp?b=2853

search