פורטל זכרון יעקב והסביבה  

צור קשר דף הבית אינדקס עסקים בלוגים מקצועיים כדאי לדעת ילדים ונוער אוכל וסטייל תרבות ואומנות גוף ונפש בילוי ותיירות  נדלן וסביבה

הרשמה לניוזלטר  |  הוספת עסק לאינדקס העסקים בחינם

בלוגים מקצועיים
אורלי שריג - רפלקסולוגיה- אבחון טיפול והדרכה
מה אפשר לעשות בטיול כשמרגישים לא טוב, חוץ מלהתבאס?
19/07/2012

הכל התחיל מבקשה של בני הבכור שיוצא בימים אלו ל"טיול הגדול" לדרום אמריקה. כילד שצמח בבית שבו הרפואה האלטרנטיבית היא התפיסה הרווחת ואמא שזהו עיסוקה, היה לו לגמרי טבעי שאצייד אותו בכמה טיפים כ"עזרה ראשונה" .


בקשתו נשמעה הגיונית ואכן נרתמתי לבניית ערכת "עזרה ראשונה" עבורו ועבור כל מי שמטייל וזקוק לעזרה במקרים שכיחים ופשוטים.


ביומיום אני רפלקסולוגית בכירה, בעלת הסמכה בג'ין שין דו (אקופרסורה), ברייקי, בשיטת בויה (עיסוי לימפטי) ועובדת בשיטות המגע השונות בטיפולי גוף-נפש.
המטרה בבנית ערכה זו היתה לפתח יכולת ראשונית לעזור לעצמי ובמידת הצורך לעזור לאנשים שסביבי באמצעים הכי פשוטים וזמינים כמו כפות הידיים שלי וידע בסיסי.


בני אסף מחבריו המטיילים את הבעיות השכיחות והמציקות ביותר בטיול וכך נוצרה רשימת נושאים כגון: שרירים תפוסים וכאבי מפרקים, בעיות במערכת העיכול, צינונים ,כאבי גרון, אוזניים ועוד.


לכל אחד מהנושאים גובשה רשימת המלצות לטיפול  משיטות המגע השונות בהן אני עובדת (רפלקסולוגיה, אקופרסורה ובויה).


אז מה נארז בערכת ה"עזרה ראשונה"?

  1. הכרות עם נקודות משמעותיות בכפות הרגליים כולל מפה רפלקסולוגית. בהתאם לשיטת הטיפול הרפלקסולוגית כפות הרגליים משקפות את האיברים השונים בגוף .לחיצה ו/או עיסוי של נקודות ספציפיות בכפות הרגליים הם בעלות השפעה על איברי הגוף השונים, לדוגמא עיסוי ו/או לחיצה על שתי האצבעות הקטנות בכף הרגל יכולה לסייע במקרים של דלקות וכאבי אוזניים.
  2. הכרות עם נקודות משמעותיות לאורך המרדיאנים המרשתים את הגוף כולו ,מתוך שיטת הטיפול ג'ין שין או בשמה המוכר יותר אקופרסורה. האקופרוסורה מתבססת על הרפואה הסינית וזוהי שיטת מגע עדינה ביותר שאת המחטים מחליפות אצבעות הידיים. לדוגמא לחיצה על גב כף היד במפגש שבין האגודל והאצבע המורה היא נקודה להפחתת כאב כמו כאב ראש.
  3. לחיצות ועיסויים באיזורי מפתח בגוף בהתאם לזרימת מערכת הלמפה להמרצה וניקוז במקרים של דלקות וכאבים והחלשות של המערכת החיסונית. עיסוי למפתי או בשמו האחר שיטת בויה מסייעת לסילוק פסולת מהגוף וחיזוק המערכת החיסונית. לדוגמא, לחיצות במבנה מסוים על הבטן מסייע מאוד במקרים של עצירות.
  4. טכניקות מגע נוספות שמטרתן היא שחרור והרפית הגוף במצבים של מתח או מאמץ רב.

מובן מאליו שהטיפול אינו מתיימר להחליף טיפול מבעל מקצוע מיומן ואינו אמור להחליף בשום אופן אבחון וטיפול במצבים רפואיים בעייתיים ומסכנים!

 

להשלמת ההכנה לקראת הנסיעה במסגרת אותה "עזרה ראשונה" נרתמה שרון אייל שחקרה את הנושא כאשת מקצוע המתמחה בתזונה ובצמחי המרפא וכתרמילאית ותיקה עם נסיון רב.


צמחי מרפא מכילים מגוון חומרים עוצמתיים שפועלים בצורה טבעית לחיזוק, ריפוי ואיזון של הגוף. יתרונם של הצמחים הוא יכולתם לטפל בבעיות בריאותיות ואף למנוע אותם בלי להעמיס על הגוף חומרים כימיים מיותרים .


תוספי תזונה מכילים כמות גדולה של רכיבי תזונה שונים כמו ויטמינים, מינרלים, חלבונים וחומצות שומן חיוניות. התוספים מטפלים בחסרים שעלולים להיגרם עקב תזונה לקויה ואף מעשירים את הגוף ברכיבים מסויימים בהתאם לצורך.


מזל הוא הדבר הכי חשוב בטיול אבל לפעמים גם ניתן לעזור למזל על ידי הכנה טובה ונכונה.
לפיכך אנו מציעות למטיילים והמטיילות בגילאים השונים סדנת "עזרה ראשונה" הכוללת טכניקות מגע רלוונטיות והדרכה בצמחי מרפא.


הסדנא מועברת  על ידי :


אורלי שריג (MA), רפלקסולוגית בכירה, מטפלת בג'ין שין, רייקי ובויה, בעלת קליניקה בזכרון יעקב
ושרון איל - נטורופתית, מטפלת בג'ין שין דו, בעלת קליניקה בשדמות דבורה.

 

אורלי שריג
Orlysarig@gmail.com
http://www.metaplim.co.il/orlysarig

search