פורטל זכרון יעקב והסביבה  

צור קשר דף הבית אינדקס עסקים בלוגים מקצועיים כדאי לדעת ילדים ונוער אוכל וסטייל תרבות ואומנות גוף ונפש בילוי ותיירות  נדלן וסביבה

הרשמה לניוזלטר  |  הוספת עסק לאינדקס העסקים בחינם

 
בלוגים מקצועיים
רחל חבוב (ביגאוי) - קליניקה לנטורופתיה
מאחורי כול כאב יש סיפור...
03/02/2014
במהלך עבודתי בקליניקה אני עדה לקשר ההדוק בין הנפש לגוף  ועל השאלות, התהיות, הכעס וחוסר האונים שגוף כואב מציב בפנינו לעומת פוטנציאל ההתפתחות שהוא טומן בחובו.
"כול מה שלא הורג אותנו מחשל אותנו" אמרה פופולארית זו נוגעת כחוט השני בכולנו בכול תהליכי חיינו ויוצרת שפה ייחודית לכול אדם. 
כאב הוא מאפיין בסיסי שאין אחד בעולמנו שלא חווה אותו בעוצמות שונות. 

השבוע הגב התחתון החל להציק והכאב הזה שעצר את רצף החיים המטורף והטבעי שלי החל לחבר חוטים נעלמים אל תוך הנפש כדי למצוא סיבות למה הוא אינו מרפה ועוזב 
כאשר הכאב חזק עד כדי חוסר יכולת להתעלם ממנו נוצר כורח לעצור הכול להתמקד ולחפש תשובה, במובן זה בכאב יש ברכה כי הוא מניע כוחות ריפוי שעוברים דרך כול רקמות הנפש והגוף ומלבד תפקידו כשומר הגוף הוא מזמין שיח להיכרות עצמית ולגילוי המרחב הפנימי של הנפש, הוא גם מזמין חיבור וקשר עם הזולת כי כאשר מקבלים את כאבו של האחר נכנסים איתו לאינטימיות וכאשר מפקפקים ומתעלמים מכאב הזולת שוללים ממנו חיבור המונע ממנו ומאיתנו את היכולת להרגיש תמיכה אמפטיה שחיוניים להבראתו של כול גוף.

לכול כאב פיזי יש סיפור...
הנפש שלנו מתבטאת דרך הגוף, זוהי שפת הגוף להגיד רגע משהו נשכח פה ויש לתת עליו את הדעת.
במקרים רבים מחלה מצטיירת כמטרד כקושי אבל אם נתבונן היטב היא מאפשרת פסק זמן ממירוץ מטורף, במקרים קשים יותר היא לוקחת אותנו למחוזות רגשיים לא מוכרים בחיפוש אחר הפיתרון.


בזמן הטיפול נשאלות השאלות לגבי הכאב מדוע הוא קיים? על מה הוא בא להצביע? ומה צריך להשתנות?. הכאב הפיזי מאפשר להכיר ברגשות קשים של כעס תסכול אשמה וכ"ד  ולמצוא להם פיתרון .

לפי לואיז היי כאב במיקום מסויים של הגוף יש לו חיבור מסוים אינדיבידואלי למשאבי הנפש שלנו
כאבי גב תחתון לכאורה כאב פיזי ממשי אך הסיפור מאחוריו, הוא של לחץ, דאגות קיומיות, אשמה או חוסר שבעות רצון ממצב קיים. 

כדי להרחיק את הרופא מאיתנו חשוב לחיות בהלימה עם הערכים שמביאים לנו אושר.
הגוף הפיזי מגיב מיד לאנרגיה רגשית, כאשר אדם מאושר ושמח בחלקו מערכת העיכול מתפקדת טוב יותר, השינה איכותית, הריכוז עולה ומערכת החיסון בשיאה... 

נפש בריאה בגוף בריא - גוף בריא בנפש בריאה זה שילוב מנצח

שתבורכו בשנה אזרחית טובה ופורייה, מלאה בחיוכים שמחה ובריאות

רחל חבוב נטורופתית - טיפול הוליסטי בתזונה רפלקסולוגיה ודמיון מודרך
ra1504@gmail.com


search